Poznań za nami! Debiut TOMOGRAF TEAM!

Po negocjacjach i rotacjach załogantów ostateczny skład każdej z Nautic 450 został nieco zmieniony w porównaniu do poprzednich regat z Dąbrowy Górniczej. Debiut w OMMP zaliczyło aż trzech sterników: Artur Ćwikliński, Prezes Klasy Nautica 450 Michał Korneszczuk oraz Witold Małecki. Ostatecznie Paweł Nawrocki wystartował z Mateuszem “Matim” Żmudzińskim, który ostatnio pływał z “Wróblem”. Ten ostatni z kolei został wsparty zawodnikiem, który m.in. ma za sobą wielokrotne starty w edycjach Polish Match Tour, był sternikiem i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, triumfatorem wielu regat Pucharu Polski Nautica 450 z poprzednich lat…, dużo by pisać! Z połączenia tych dwóch sterników klasy Nautica z poprzedniego roku wyszła mieszanka wybuchowa, co zostało zauważone przez jedną z firm.

 

poznan_open_2013_1

 

Nowy team Wróbel & Klimek pozyskał sponsora, a jest nim studio Tomograf brand&design specjalizujące się w usługach projektowo-doradczych w obszarze brandingu, designu, packagingu, reklamy oraz innych form komunikacji wizualnej. Pierwszy dzień skończył się dla nowego teamu dość poniżej oczekiwań, natomiast niedziela to już zupełnie inna sprawa, ale po kolei:

 

Sobota:

Poranny rozruch cześci ekipy Nautica 450, przygotowanie sprzętu i na wodę! Lepsze czytanie wiatru, wykorzystanie często banalnych błedów konkurentów i może trochę szczęścia – oto klucz do sukcesu na sobotę. Warunki były  często nieprzewidywalne, pełne “wiatrowych dziur” co jest charakterystyczne dla tego jeziora zwłaszcza przy południowym wietrze. Niezaprzeczalnymi “królami parkietu” była załoga Korneszczuk / Olejnik wygrywając wszystkie 3 wyścigi i tym samym zdobywając ogromną przewagę punktową. Jak by to ubrał w słowa sławny komentator Zimoch “miażdżąc przeciwników jak dziadek do orzechów”. Kluczem do tego jak się okazało były niemalże wzorcowe wykonania jazdy z genakerem. Nie raz widać było jak wszystkie łódki “wjeżdżają” na ostatni górny znak razem, po czym był “odjazd” Michała. Sternicy Wróblewski i Nawrocki zadowolili sie kolejno miejscami 2 i 3. Na słowa uznania zasługuje też Ćwiklińscy team, który nie raz obejmował prowadzenie w poszczególnych wyścigach. Coraz częściej zaskakiwali przemyślaną taktyką i prowadzeniem łódki. Dzięki licznym startom w poprzednim roku widac w oczach jak ich poziom umiejętności wzrasta. Momentami jednak brakowało nieco doświadczenia i stalowych nerwów. Szykuje się kolejny, twardy przeciwnik na MP – walka o pudło wydaje się coraz trudniejsza.

 

poznan_open_2013_2

 

Niedziela:

Po wielogodzinnym śnie, jak to na żeglarzy przystało ;),  pojechaliśmy do portu by zjeść szybkie śniadanie w pieknej scenerii nad jeziorem Kierskim. Następnie taklowanie i jazdaaaaaaa! Warunki tym razem były stabilniejsze i bardziej przewidywalne. Zachodni wiatr był mocniejszy niż w sobotę, co pozwoliło na wiekszą zabawę i bardziej zaciętą rywalizację.

Pierszy sygnał procedury startowej, start i pierwsza prosta nie pozostawiły złudzeń – TOMOGRAF TEAM zabrał się do odrabiania strat z piewszego dnia. Co tu dużo pisać: chłopacy po prostu mieli “jazdę” i sprowadzili wszystkich do parteru :). Wygrali wszystkie wyścigi pozwalając tylko raz zbliżyć się do siebie jednej załodze. Bliska przejęcia prowadzenia była załoga Nawrocki & Żmudziński. Z wyścigu na wyścig było widać coraz lepszy poziom Pawła, z pewnością było to spowodowane przekazywaniem cennych porad przez jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce “Matiego”. Tomograf team nie zdołał jednak odrobić strat z pierwszego dnia, ostatecznie przegrywając jednym punktem. Na szczególne gratulacje zasługuje ekpia Małecki & Harasimowicz, którzy pomimo żeglowania na Nautice FUN zdołali dwukrotnie wyprzedzić rodzinnny team Ćwiklińskich.

 

Na szczeście obyło się tym razem bez problemów technicznych jakie miały miejsce podczas regat w Dąbrowie co pozwoliło na równiejszą, ciekawszą walkę.

 

Końcowe wyniki Nautica 450:

1. KORNESZCZUK MICHAŁ / OLEJNIK KRZYSZTOF                  STAL GDYNIA                               5 pkt
2. WRÓBLEWSKI JAROSŁAW / KUBA KLIMEK                          TOMOGRAF TEAM                       6 pkt
3. NAWROCKI PAWEŁ / ŻMUDZIŃSKI MATEUSZ                     KS SPÓJNIA WARSZAWA          10 pkt
4. ARTUR I DAREK ĆWIKLIŃSCY                                                PRUSZCZ GDAŃSKI                     17 pkt
5. MAŁECKI WITOLD / HARASIMOWICZ PIOTR                     KŻPP                                               18 pkt

 

poznan_open_2013_3

 

Team Wróblewski & Klimek chciałby bardzo podziękować nowemu sponsorowi, firmie Tomograf brand&design za rozpoczęcie współpracy. Mamy nadzieję, że będzie przebiegała pomyślnie oraz jak najdłużej.

 

Kolejne starcie Nautic: NordCup Mistrzostwa Polski w dniach 5-7.07.13. Zapraszamy do rywalizacji i zabawy! http://nordcup.pl/

 

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich zawodników – zapraszamy wszystkich do Trójmiasta.

 

Dziękujemy za bardzo dobrą organizację całemu zespołowi Klubu Żeglarskiego „Mewa”.

 

Zespół Nautica