North Sails Team triumfuje w Pucharze Polski!

W ostatni weekend podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego (17-18.09.2016) klasa Nautica 450 rozegrała ostatnie regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Każdy punkt był na wagę złota, bo do końca ważyły się losy zwycięzców. Ostatecznie na najwyższy stopień podium wpłynęła załoga North Sails Team, Michał Korneszczuk i Grzegorz Szostak, którzy tym samym przejęli przechodnią statuetkę Pucharu Polski.

Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego nie wyłonił zdecydowanego lidera. Po wymagającym dniu ze zmiennym, szkwalistym wiatrem prowadził team Nawrocki/Dzierzewicz, ale tuż za nimi, z remisem punktowym plasował się lokalny team ProData. Taki wynik oznaczałby, że również w klasyfikacji pucharowej załoga Nawrocki/Dzierżewicz pozostałaby na najwyższym miejscu.

Dzień drugi Mistrzostw stał pod znakiem podobnej, zmiennej pogody, która nie była łatwa dla startujących załóg. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek. Był to też dzień teamu North Sails, który wygrał wszystkie wyścigi, choć nie było to wcale proste ani oczywiste, bo stawka tasowała się w zasadzie cały czas, np. w drugim wyścigu prowadzenie zmieniało się 3 razy pomiędzy team NS, Nawrocki / Dzierżewicz Sailing Team a HRMRacing Team.
Dzięki niedzielnym rozstrzygnięciom team North Sails wygrał wielkopolskie regaty, drugi uplasował się Nawrocki/Dzierzewicz, a trzecie miejsce wywalczyła załoga ProData.
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego zakończyły cykl Pucharu Polski klasy Nautica 450. I co najciekawsze: podium Pucharu Polski ułożyło się dokładnie tak samo jak regat na Kiekrzu.
Dziękujemy klubowi ŻLKS za gościnę, firmie ProData za nagrody w MWW, a Windblacksmith za nagrody w PP.

Fot. Stormy74