Finałowe rozdania w Pucharze Polski Nautica 450

W nadchodzący weekend poznamy zdobywcę Pucharu Polski klasy Nautica 450, bo już w najbliższą sobotę startują ostatnie regaty sezonu 2016 tej klasy. Kto stanie na najwyższym stopniu podium i do kogo trafi przechodnia statuetka – tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę w Poznaniu podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego (17-18.09.2016).

Bardzo ciekawa sytuacja w klasyfikacji Pucharu przed finałowym – VI Aktem w Kiekrzu. Po raz kolejny o tym jaka będzie kolejność na pucharowym podium zdecydują starty w ostatnich regatach sezonu. Na najwyższy stopień mają szansę dwie załogi, które w ostatnich regatach w Nieporęcie wywalczyły pierwszą i drugą pozycję. Team North Sails miał świetny początek sezonu i wygrywając dwie imprezy objął pozycję lidera. Jednak kolejne trzy pucharowe odsłony należały do Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team, którzy wygrywając kolejne starty przejęli prowadzenie w cyklu regat. Jednak przewaga nie jest na tyle duża, aby czuć się pewnie – załoga Nawrocki/Dzierżewicz utrzyma zdobyty w ubiegłym sezonie puchar tylko wtedy, jeżeli ekipa North Sails nie wygra regat w Kiekrzu.
To nie koniec emocjonujących rozdań, bo na trzecie miejsce mają szansę trzy zespoły. ProData, która aktualnie zajmuje trzecie miejsce i będzie musiała się bronić przed świetnie startującą żeńską załogą HRMRacing Team. Ostatnim zespołem, który ma szansę na medalową lokatę jest debiutujący w tym sezonie Stale na Fali, Tomka Zambrzyckiego i Pawła Matusiaka.
Decydująca dla końcowej klasyfikacji będzie też frekwencja. Do rozdania jest 100 punktów podzielonych proporcjonalnie w zależności od liczby startujących jachtów. Zapowiada się zatem zacięta rywalizacja o najwyższe lokaty, a tym samym Puchar Polski klasy wraz z nagrodą specjalną, regatowym wimplem od Blacksmith.

A tydzień później kolejna odsłona Ogólnopolskich Dni Otwartych klasy Nautica 450. Tym razem spotykamy się pod Warszawą – 24.09.2016 zapraszamy do Przystani Między Żaglami nad Zegrzem. W ramach dni otwartych można spróbować swoich sił na jachcie Nautica 450, ale co istotne: konieczna jest rezerwacja terminu. W tym celu wystarczy wcześniejszy kontakt e-mailowy na info@nauticaboats.pl.

fot. Stormy74 – Piotr Kowalczyk