W piątek startują Mistrzostwa Polski

W najbliższy piątek rozpoczynamy Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450, które jak co roku rozegrane zostaną w ramach regat Nord CUP. Na razie zarejestrowanych jest 7 załóg, ale spodziewanych jest około 10. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja, bo wśród startujących zapowiedziała się cała klasowa czołówka.

Do gdańskich Górek Zachodnich przyjedzie mocna ekipa pań pływających w tej klasie, m.in. obrończyni tytułu Anna Jabłońska z HRM Racing Team, ale też Anna Szmul, która 2 lata temu wspólnie z Gabrielą Murach wywalczyły wicemistrzostwo. Na Nord CUPie nie zabraknie również Pawła Nawrockiego. To oni dwa lata temu wywalczyli złoto, więc z pewnością będą chcieli odzyskać tytuł mistrza Polski, a w obecnym sezonie są liderami w Pucharze Polski. Zapowiedział się też Witold Małecki z ProData Sailing Team, którzy są w czołowej trójce Pucharu Polski.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek. Na początek zaplanowane są 2 starty. Mistrzostwa potrwają do niedzieli – wtedy dowiemy się też kto ostatecznie stanie na najwyższym podium.