Pierwsze pucharowe punkty rozdane

W miniony weekend załogi jachtów Nautica 450 rozpoczęły starty w ramach Pucharu Polski 2016. Pierwszą odsłoną były regaty Warsaw Open, których gospodarzem była Przystań Między Żaglami w Nieporęcie. W klasie Nautica 450 najwyższe miejsce wywalczył team Korneszczuk/Mirecki na POL 62.

Klasa Nautica 450 rozpoczęła regaty już w sobotę. Pogoda niemal idealna, ciepło, wiatr umiarkowany zmienny, co pozwoliło na rozegranie pięciu ciekawych wyścigów. Ze względu na tę zmienność załogi musiały baczniej zwracać uwagę na to, skąd przychodzą korzystniejsze podmuchy, aby jak najlepiej wykorzystać warunki. Najskuteczniejsza była załoga POL 62, Michał Korneszczuk i Szymon Mirecki, którzy trzykrotnie pierwsi przekraczali linię mety. Dwa razy wyprzedził ich team POL 50, Paweł Nawrocki i Mateusz Żmudziński, który po pierwszym dniu zajmowali drugą lokatę. Czołową trójkę po sobotnich startach zamykała załoga POL 55 ProData, Witold Małecki i Maciej Odważny.

W niedzielę do Nautic 450 dołączyły na wodzie klasy RS Vision i Omega, które walczyły o najwyższe podium w I regatach o Królika Przystani Między Żaglami. Niestety niedzielne warunki pogodowe nie pozwoliły na zbyt wiele, wiatr niemal ustał. W klasie Nautica 450 udało się przeprowadzić jeszcze trzy wyścigi. Stawka w klasie jak zawsze był bardzo ciasna, czołówka tasowała się między sobą i o ostatecznej kolejności na podium zadecydowały ostatnie starty. Zmniejszyły się różnice punktowe między załogami, ale ostateczna kolejność na podium względem soboty pozostała bez zmian. Zwyciężył Michał Korneszczuk i Szymon Mirecki (11 pkt), tuż za nimi Paweł Nawrocki i Mateusz Żmudziński (15 pkt.) oraz Witold Małecki i Maciej Odważny (17 pkt.).

IMG_7864-cover

Podczas warszawskich regat zadebiutowały regatowe wejścia live, wprost z wody, które śledzić można na profilu klasy Nautica 450 na Facebooku. Kolejne regaty klasy Nautica 450 za niespełna 3 tygodnie na jeziorze Kierskim pod Poznaniem, gdzie odbędą się regaty Poznań Open organizowane przez Klub Żeglarski Mewa (11-12.06.2016). Zapraszamy!